Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17334272



*

nr 1733 4272


Mats Norryd

(1944-1989), Sverige


Mats Norryd (1944-1989), Sweden. Signed, mixed media, 60x92 cm, outer dimensions including frame: 76x108 cm,


MIXED MEDIA, Signerad, blandteknik, 60x92 cm, yttermått inklusive ram: 76x108 cm


Mats Norryd, born 1944, dead 1989, in Stockholm, Swedish painter and graphic artist.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Auction date:

Monday October 20 2025
at 20:43:02



  • Artist/Designer

Mats Norryd

Mats Norryd, born 1944, dead 1989, in Stockholm, Swedish painter and graphic artist.

Read more about Mats Norryd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr