GLASS & CERAMICS / Ceramics / Jug 12575246
nr 1257 5246
JUG
3 pcs, England. Height: 22-26 cm, minor cracks, crazings.
3 st, England. Höjd: 22-26 cm
Condition: nagg, krackeleringar
Withdrawn
Monday May 27 2019
at 18:43:29
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.