SILVER & METAL / Silver / Fruktkorg 8692369
nr 869 2369
Fruktkorg
silver, Berlin, 19th century, length: 33 (lagning),
Silver, Berlin, 1800-tal, längd: 33 (lagning)
2000
SEK 1500
Monday January 13 2014
at 20:21:05
13/1 15:51:22
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver