LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 3375183
*
nr 337 5183
CANDELABRAS
Lenght: ()
1 par, keramik, Italien, H22, (lagning)
Estimate:
300
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday November 22 2004
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/11 15:43:36
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk kandelaber kandelabrar keramik lagning ljusstakar ljusstake sydeuropa
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:19
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:18
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:50
*
CANDELABRAS
nr 337 5183
CANDELABRAS
Lenght: ()
1 par, keramik, Italien, H22, (lagning)
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday November 22 2004 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/11 15:43:36 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk kandelaber kandelabrar keramik lagning ljusstakar ljusstake sydeuropa
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:19 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:18 -
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:50



