GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 12968710
*
nr 1296 8710
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Marian Zawadzki (1912-1978), Sweden. Ceramics, Tilgman Keramik. Signerad M. Z. 1965. Height: 55, skadad insats.
VASE, Keramik, Tilgman Keramik. Signerad M. Z. 1965. Höjd: 55 cm
Condition: skadad insats,
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday December 9 2019
at 20:02:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/12 14:05:35
1
100 kr
9/12 16:54:55
2
200 kr
9/12 19:56:35
1
200 kr
9/12 19:56:35
2
200 kr (Robot)
9/12 19:57:24
1
Vinnande bud
9/12 19:57:46
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:56
*
Marian Zawadzki
Condition: skadad insats,
Läs om budbetjänten
nr 1296 8710
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Marian Zawadzki (1912-1978), Sweden. Ceramics, Tilgman Keramik. Signerad M. Z. 1965. Height: 55, skadad insats.
VASE, Keramik, Tilgman Keramik. Signerad M. Z. 1965. Höjd: 55 cm
Condition: skadad insats,
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday December 9 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/12 14:05:35 | 1 | 100 kr |
9/12 16:54:55 | 2 | 200 kr |
9/12 19:56:35 | 1 | 200 kr |
9/12 19:56:35 | 2 | 200 kr (Robot) |
9/12 19:57:24 | 1 | Vinnande bud |
9/12 19:57:46 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:56