ART / Etchings etc / Photogravure 11465579
nr 1146 5579
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 'Mrs Cleveland', ur Karl Asplunds bok om Zorns etsningar (1920). unsigned, plåtmått: 21, 5x14 cm,
PHOTOGRAVURE, 'Mrs Cleveland', ur Karl Asplunds bok om Zorns etsningar (1920). Osignerad, plåtmått: 21,5x14 cm
Anders Zorn, born 1860, dead 1920, Swedish painter.
1000
SEK 200
Monday November 27 2017
at 18:10:53
150 kr
150 kr
150 kr (Robot)