KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8849135
nr 884 9135
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), sign PMP, Hus vid sjö, löst blad, bladets mått: 31 x 39
Kondition: slitage, skador, fläckar
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 31 mars 2014
kl 18:39:32
29/3 01:17:55
300 kr
29/3 18:03:37
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson