Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 9401145



*

nr 940 1145


Axel Österberg

(1866-1952), Sverige


Axel Österberg (1866-1952), björn, signed, subject: 16x11,


ETCHING, Axel Österberg (1866-1952), björn, signerad, motivet: 16x11


Axel Österberg, Swedish painter, born 1866, dead 1952.

Estimate:

300

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday February 9 2015
at 18:47:23


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/2 16:14:43 1      200 kr
8/2 21:23:11 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Axel Österberg

Axel Österberg, Swedish painter, born 1866, dead 1952.

Read more about Axel Österberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel österberg björn etsning etsningar grafik sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr