Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Skrivbord 8941069



*

nr 894 1069


Skrivbord

50-tal, Teak, Framsida med bokhylledel och skåp, längd: 136, djup: 81, höjd: 72


Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 maj 2014
kl 19:56:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/5 17:39:49 1      Vinnande bud
12/5 18:15:18 2      2.000 kr
12/5 19:40:11 2      2.600 kr



  • Tema
  • 12 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord skrivbord teak teakmöbler trä
  • 7182 Brickbord
    Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:26
  • 7023 Lampbord
    med låda, Newport. Bredd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7130 Matbord
    ”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamete..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:20
  • 7090 Piedestal
    stenskivor. Höjd: 66 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:49
  • 7175 Salongsbord
    Nyrokoko. Bredd: 88 cm, djup: 58 cm, höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:24
  • 7012 Sidobord
    Kerstin Hörlin-Holmström, NK Nordiska Kompaniet, "..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22




Ladda ner broschyr