ART / Oil paintings / Oil painting 4355070
nr 435 5070
OIL PAINTING
Lenght: ()
'Badviken' Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige 1947, olja på duk, motiv Bohuslän, vik, strand, klippor, himmel med moln, 60 x 81 cm, signerad: 'E Dahlskog 47.'
6000
SEK 4000
Monday October 30 2006
at 16:00:00
26/10 12:27:06