KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145387

nr 1414 5387

Georg Lodström

(1915-1972), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1951, hamn. Olja på duk, 36x44cm, yttermått inklusive ram: 46x53cm

Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 20:23:30

Georg Lodström

Läs mer om Georg Lodström