Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11288073



*

nr 1128 8073


Eva Jancke-Björk

(1882-1981), Sverige


Eva Jancke-Björk (1882-1981), Stadsmotiv, monogramsignerad, bladets mått: 41x31,


WATERCOLOUR, Eva Jancke-Björk (1882-1981), Stadsmotiv, monogramsignerad, bladets mått: 41x31


Eva Jancke-Björk, born 1882, dead 1981, Swedish painter and craftsman.

Estimate:

500

Auction date:

Monday September 11 2017
at 18:16:42



  • Artist/Designer

Eva Jancke-Björk

Eva Jancke-Björk, born 1882, dead 1981, Swedish painter and craftsman.

Read more about Eva Jancke-Björk
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva jancke-björk stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr