ART / Oil paintings / Oil painting 15643252
nr 1564 3252
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
unidentified artist. Signerad Ahlgren, Sweden. Djurgården. Signerad och dated -44. Oil on panel, 35x28 cm, outer dimensions including frame: 45x39 cm,
OIL PAINTING, Oidentifierad konstnär. Signerad Ahlgren, Sverige. Djurgården. Signerad och daterad -44. Olja på pannå, 35x28 cm, yttermått inklusive ram: 45x39 cm
Sven Ahlgren, Swedish painter born 1922, dead 1997.
Monday September 18 2023
at 20:37:43