ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15475187
*
nr 1547 5187
Spegel
1960-tal, Ek, "Neptun", NYGE verken, 123x55 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2023
kl 18:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 17:57:53
1
200 kr
12/6 18:15:02
2
400 kr
12/6 18:15:54
1
300 kr
12/6 18:15:54
2
350 kr (Budbetjänt)
12/6 18:15:56
1
400 kr
12/6 18:15:56
2
400 kr (Budbetjänt)
12/6 18:16:00
1
450 kr
12/6 18:16:42
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyge verken spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1547 5187
Spegel
1960-tal, Ek, "Neptun", NYGE verken, 123x55 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/6 17:57:53 | 1 | 200 kr |
| 12/6 18:15:02 | 2 | 400 kr |
| 12/6 18:15:54 | 1 | 300 kr |
| 12/6 18:15:54 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 12/6 18:15:56 | 1 | 400 kr |
| 12/6 18:15:56 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 12/6 18:16:00 | 1 | 450 kr |
| 12/6 18:16:42 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyge verken spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



