KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12542094

nr 1254 2094

Carl August Fahlgren

(1819-1905), Sverige

Oljemålning, Carl August Fahlgren (1819-1905), Landskap med väderkvarn. Signerad, daterad 1894. Olja på duk, 32x47

Carl August Fahlgren, svensk målare född 1819, död 1905.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 13 maj 2019
kl 19:27:02

8/5 09:37:54 1      Vinnande bud

Carl August Fahlgren

Läs mer om Carl August Fahlgren