KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12487315

nr 1248 7315

Johan Kahl

(1831-1905), Sverige

Akvarell, Visby, 1868, signerad. 24x17

Johan Kahl, svensk lärare och bildkonstnär född 1831, död 1905 .

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 15 april 2019
kl 20:54:54

Johan Kahl

Läs mer om Johan Kahl