ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11942404
*
nr 1194 2404
Spegel
Nyrokoko, 60x62 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2018
kl 18:54:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 12:00:26
1
150 kr
22/7 18:18:51
2
200 kr
30/7 13:08:23
3
700 kr
30/7 17:52:18
1
350 kr
30/7 17:52:18
3
400 kr (Budbetjänt)
30/7 17:52:43
1
450 kr
30/7 17:52:43
3
500 kr (Budbetjänt)
30/7 18:47:20
4
600 kr
30/7 18:47:20
3
700 kr (Budbetjänt)
30/7 18:48:27
4
800 kr
30/7 18:49:06
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1194 2404
Spegel
Nyrokoko, 60x62 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/7 12:00:26 | 1 | 150 kr |
| 22/7 18:18:51 | 2 | 200 kr |
| 30/7 13:08:23 | 3 | 700 kr |
| 30/7 17:52:18 | 1 | 350 kr |
| 30/7 17:52:18 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 30/7 17:52:43 | 1 | 450 kr |
| 30/7 17:52:43 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 30/7 18:47:20 | 4 | 600 kr |
| 30/7 18:47:20 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 30/7 18:48:27 | 4 | 800 kr |
| 30/7 18:49:06 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



