KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 10492161
nr 1049 2161
Kjell Löwenadler
(1905-1993), Sverige
Gouache, Kjell Löwenadler (1905-1993), Vinter, signerad. -56, 36x64
Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 augusti 2016
kl 18:12:54
15/8 17:37:07
100 kr
15/8 17:41:26
Kjell Löwenadler
Läs mer om Kjell Löwenadler
Gouache