ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4003609
*
nr 400 3609
Spegel
Rokokostil, förg., höjd: 98
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 20:08:30
1
300 kr
10/3 21:12:51
2
350 kr
12/3 21:54:40
3
550 kr
13/3 13:10:18
4
550 kr
13/3 13:11:07
4
600 kr
13/3 15:25:14
3
700 kr
13/3 15:53:11
4
750 kr
13/3 15:56:20
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förg rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 400 3609
Spegel
Rokokostil, förg., höjd: 98
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/3 20:08:30 | 1 | 300 kr |
| 10/3 21:12:51 | 2 | 350 kr |
| 12/3 21:54:40 | 3 | 550 kr |
| 13/3 13:10:18 | 4 | 550 kr |
| 13/3 13:11:07 | 4 | 600 kr |
| 13/3 15:25:14 | 3 | 700 kr |
| 13/3 15:53:11 | 4 | 750 kr |
| 13/3 15:56:20 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förg rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



