Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Serving dish 8941074



*

nr 894 1074


SERVING DISH

2 pcs, e.g. Ella Bergstrand, length: 32-34,


2 st, bland annat. Ella Bergstrand, längd: 32-34


Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday May 12 2014
at 19:13:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/5 20:15:15 1      100 kr
12/5 10:30:06 2      150 kr
12/5 10:46:39 3      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 12

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ella bergstrand keramik uppläggningsfat
  • 7043 ASHTRAY
    Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:47
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:01
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:55
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:13
  • 6539 DISH
    Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:24
  • 7208 Frukostkoppar
    2 pcs, Spode, 'The Spode blue room collection', It..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49




Ladda ner broschyr