Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12916480



*

nr 1291 6480


Thage Nordholm

(1927-1990), Sverige


Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Composition. Signed. Subject: 24x26,


WATERCOLOUR, Komposition. Signerad. Motivet: 24x26 cm


Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday November 25 2019
at 20:01:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/11 17:27:34 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Thage Nordholm

Thage Nordholm, svensk målare född 1927, död 1990.

Read more about Thage Nordholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thage nordholm vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr