Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12543161



*

nr 1254 3161


Martin Säflund

(1894-1976), Sverige


Martin Säflund (1894-1976), Sweden. Uppsalaslätten, signed, 26x34,


MIXED MEDIA, Uppsalaslätten, signerad, 26x34


Martin Säflund, born 1894, dead 1976, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 13 2019
at 19:48:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/5 09:06:37 1      150 kr
8/5 15:29:24 2      150 kr
8/5 15:29:24 1      150 kr (Robot)
9/5 15:44:26 1      200 kr
9/5 21:02:16 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Martin Säflund

Martin Säflund, born 1894, dead 1976, Swedish painter.

Read more about Martin Säflund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik martin säflund motiv från uppsala svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala uppsalaslätten vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr