MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Thermal jug 12189132
*
nr 1218 9132
THERMAL JUG
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950s. Length: ca 18 cm. Width: ca 15 cm, height: ca 25 cm,
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal. Längd: ca 18 cm. Djup: ca 15 cm, höjd: ca 25 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday November 19 2018
at 19:40:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/11 15:20:25
1
100 kr
18/11 12:49:31
2
150 kr
19/11 14:44:30
3
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 19
Retro (50/60-tal)
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...
Read more about Retro (50/60-tal)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
-
6516 Ask
+ sculpture, ”groda”, height: 4-15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:05
-
6543 Ask
pietra dura, bird, 14, 5x10,
Present: SEK 400
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:53
-
6789 Bordsprydnader
2 pcs, oriental. Length: 20, 5-29, height: 21-24,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:40
-
6352 CHAMPAGNE COOLER
Final Touch, stainless steel, rymmer 17 liter, Dia..//
Present: SEK 350
Auction ends
tomorrow
12 jan at 19:30
-
5305 DOORHANDLES
7 pairs, brass, med nyckelskylt. Height: 23, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:52
-
6762 Espressobryggare
Alessi, Aldo Rossi, stainless steel. Height: 22 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:33
*
THERMAL JUG
Read more about Retro (50/60-tal)
nr 1218 9132
THERMAL JUG
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950s. Length: ca 18 cm. Width: ca 15 cm, height: ca 25 cm,
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal. Längd: ca 18 cm. Djup: ca 15 cm, höjd: ca 25 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday November 19 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 16/11 15:20:25 | 1 | 100 kr |
| 18/11 12:49:31 | 2 | 150 kr |
| 19/11 14:44:30 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 19
Retro (50/60-tal)
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...
Read more about Retro (50/60-tal)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
-
6516 Ask
+ sculpture, ”groda”, height: 4-15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:05 -
6543 Ask
pietra dura, bird, 14, 5x10,
Present: SEK 400
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:53 -
6789 Bordsprydnader
2 pcs, oriental. Length: 20, 5-29, height: 21-24,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:40
-
6352 CHAMPAGNE COOLER
Final Touch, stainless steel, rymmer 17 liter, Dia..//
Present: SEK 350
Auction ends
tomorrow
12 jan at 19:30 -
5305 DOORHANDLES
7 pairs, brass, med nyckelskylt. Height: 23, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
12 jan at 18:52 -
6762 Espressobryggare
Alessi, Aldo Rossi, stainless steel. Height: 22 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
12 jan at 20:33



