SILVER & METAL / Silver / Set of cutlery 11955136
nr 1195 5136
SET OF CUTLERY
36 pieces, nickel silver, CG Hallberg, Sweden, Stockholm, Sweden, 20th century,
36 delar, nysilver, CG Hallberg, Stockholm, 1900-tal
SEK 300
Monday August 6 2018
at 19:54:53
6/8 18:35:53
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.