KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16302032
nr 1630 2032
Veronica Leo
(f. 1935), Sverige
"Snöflickan, ur sagan, Sången om lyckan fågel". Signerad, daterad -71. Akvarell, bildmått: 28x43 cm, yttermått inklusive ram: 48x61 cm
Kondition: saknar glas
Veronica Leo-Hongell, finlandssvensk bildkonstnär född i Helsingfors 1935.
Utrop:
500 kr
måndag 1 juli 2024
kl 18:39:30
Veronica Leo
Läs mer om Veronica Leo