MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Mortar 15643155

nr 1564 3155

MORTAR

cast iron, Signerad HF, Hälleforsnäs Bruk, 19th century, diameter: 26, height: 25 cm, saknar stöt slitage.

Gjutjärn, Signerad HF, Hälleforsnäs Bruk, 1800-tal, diameter: 26, höjd: 25 cm

Condition: saknar stöt slitage

1200

SEK 800

Monday September 18 2023
at 18:39:17

17/9 19:50:45 1      Vinnande bud