Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Wall relief sculpture 14984059



*

nr 1498 4059


WALL RELIEF SCULPTURE

Margit Persson, Fantasi, signed. Ceramics. Image dimensions: 54x36 cm, outer dimensions including frame: 58x40 cm,


Margit Persson, Fantasi, Signerad. Keramik. Bildmått: 54x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x40 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday October 24 2022
at 19:46:27


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/10 22:43:32 1      450 kr
24/10 18:16:02 2      350 kr
24/10 18:16:02 1      400 kr (Robot)
24/10 18:33:39 3      450 kr
24/10 18:33:39 1      450 kr (Robot)
24/10 18:33:46 3      500 kr
24/10 19:18:03 2      600 kr
24/10 19:41:27 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Oct 24

Keramik

På Tema Keramik hittar du skulpturer, vaser och serviser med mera av keramiker och formgivare som Olle Alberius, Karin Björquist, Ilse Claeson, Ewald Dahlskog, Josef Ekberg, Berndt Friberg, Liisa Hall ...



Read more about Keramik
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fantasi keramik margit persson väggplatta
  • 7043 ASHTRAY
    Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:47
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
    Present: SEK 700

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:01
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:55
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:13
  • 6539 DISH
    Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
    Present: SEK 350

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:24
  • 7208 Frukostkoppar
    2 pcs, Spode, 'The Spode blue room collection', It..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:49




Ladda ner broschyr