Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6172210



*

nr 617 2210


Vas

Gefle, höjd: 39


Utrop:

100 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 december 2009
kl 20:45:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/12 22:41:19 1      100 kr
20/12 15:15:39 1      250 kr
21/12 16:12:35 2      200 kr
21/12 16:12:50 2      300 kr
21/12 16:13:51 2      500 kr
21/12 18:39:26 3      400 kr
21/12 18:40:08 3      500 kr
21/12 19:03:42 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik svensk keramik svenska keramiker vas
  • 6612 Penselvas
    Kina. Höjd: 29 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:07
  • 6181 Vas
    + skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:09
  • 6532 Vas
    + skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:50




Ladda ner broschyr