SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Kallskål 15207198
nr 1520 7198
Kallskål
tin, 19th century. Diameter: 18 cm, length: 29 cm, height: ca 10-12 cm, wear.
Tenn, 1800-tal. Diameter: 18 cm, Längd: 29 cm, höjd: ca 10-12 cm
Condition: bruksslitage
SEK 300
Monday February 6 2023
at 20:57:48
200 kr
150 kr
200 kr (Robot)
250 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Kallskål
Condition: bruksslitage
nr 1520 7198
Kallskål
Condition: bruksslitage
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 300 |
Monday February 6 2023 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn