KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12702050
nr 1270 2050
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Blandteknik, 2 st. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad. 13,5x20,5
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:00:58
26/8 18:51:38