ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3934617
*
nr 393 4617
Spegel
1800-tal, höjd: 53 (skada)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 12:40:53
1
300 kr
21/1 13:34:01
2
350 kr
21/1 16:04:15
3
Vinnande bud
23/1 15:39:56
4
500 kr
23/1 15:41:12
4
600 kr
23/1 15:59:36
4
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skada spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 393 4617
Spegel
1800-tal, höjd: 53 (skada)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/1 12:40:53 | 1 | 300 kr |
| 21/1 13:34:01 | 2 | 350 kr |
| 21/1 16:04:15 | 3 | Vinnande bud |
| 23/1 15:39:56 | 4 | 500 kr |
| 23/1 15:41:12 | 4 | 600 kr |
| 23/1 15:59:36 | 4 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skada spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



