KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407300

nr 1540 7300

Curt Viberg

(1908-1969), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 38x33 cm

Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 15 maj 2023
kl 18:23:20

15/5 18:03:59 1      Vinnande bud

Curt Viberg

Läs mer om Curt Viberg