Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 14929396



*

nr 1492 9396


Alméry Lobel-Riche

(1880-1950), Frankrike


3 pcs. Alméry Lobel-Riche (1880-1950), France. Signed, Modellstudier, sheet: 58x39, unframed,


ETCHINGS, 3 st. Signerade, Modellstudier, bladets mått: 58x39, oramade


Alméry Lobel-Riche, French painter, born 1880, dead 1950.

Withdrawn

Auction date:

Monday September 26 2022
at 19:12:47



  • Artist/Designer

Alméry Lobel-Riche

Alméry Lobel-Riche, French painter, born 1880, dead 1950.

Read more about Alméry Lobel-Riche
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: alméry lobel-riche etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik gravyrer modellstudier
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr