Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 16694432



*

nr 1669 4432


WATERCOLOUR

Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sweden. Signed, scene from a harbour, 28x44 cm, outer dimensions including frame: 45x60, reva skadad.


Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Signerad, Hamnmotiv, 28x44 cm, yttermått inklusive ram: 45x60 cm


Condition: reva skadad

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday December 16 2024
at 20:44:38


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/12 18:47:07 1      100 kr
16/12 18:50:36 2      250 kr
16/12 19:39:23 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller cecilia frisendahl hamnmotiv sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr