ART / Misc. paintings / Photograph 12156599
nr 1215 6599
Leif-Erik Nygårds
(f. 1939), Sverige
Leif-Erik Nygårds (b. 1939), Sweden. Signerat offsettryck med text i tusch skriven av fotografen "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962". Signed, även copyrightstämplad a tergo. Offset print, bildyta 50x69, 5 cm, löst blad. Inköpt direkt av fotografen, fuktskada, vikskada.
Signerat offsettryck med text i tusch skriven av fotografen "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962". Signerad, även copyrightstämplad a tergo. Offset print, bildyta 50x69,5 cm, löst blad. Inköpt direkt av fotografen
Condition: fuktskada, vikskada
Leif-Erik Nygårds, Swedish photographer, born 1939.
18000
SEK 15500
Monday November 5 2018
at 19:08:26
2/11 09:33:26
15.000 kr
5/11 19:03:26
Leif-Erik Nygårds
Read more about Leif-Erik Nygårds