KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12178081
nr 1217 8081
Stig Kjellin
(f. 1914), Sverige
Blandteknik, "Präst i gränd mot havet", Signerad 1947, Utställd på Nationalmuseum. Motivet: 32x26
Kondition: slitage
Stig Kjellin, svensk målare född i Borås 1914.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 november 2018
kl 20:42:26
16/11 05:40:26