SILVER & METAL / Silver / Tea set 8597008
*
nr 859 7008
TEA SET
5 parts, tea set, nickel silver, England, 1950s,
på bricka, 5 delar, aluminium, Picquot Ware, England, 1950-tal
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:00:40
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/10 10:34:42
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminium bricka engelsk england europa picquot ware silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
3220 FRUIT CUTLERY
kniv och gaffel, silver med handtag i agat, engels..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:39
-
4126 MISC SILVER
jewellery, miscellaneous,
Auction ends
in a week
17 juni at 18:41
*
TEA SET
Read more about 50/60-tal
nr 859 7008
TEA SET
5 parts, tea set, nickel silver, England, 1950s,
på bricka, 5 delar, aluminium, Picquot Ware, England, 1950-tal
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/10 10:34:42 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminium bricka engelsk england europa picquot ware silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
3220 FRUIT CUTLERY
kniv och gaffel, silver med handtag i agat, engels..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:39 -
4126 MISC SILVER
jewellery, miscellaneous,
Auction ends
in a week
17 juni at 18:41