KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066163
*
nr 1206 6163
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Oljemålning, 1978, "Biljettkiosken, Djurgården". Olja på pannå, med batteriklocka, 56x47
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:47:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 21:29:35
1
600 kr
20/9 19:09:56
2
700 kr
20/9 22:58:12
3
1.000 kr
23/9 15:25:08
4
900 kr
23/9 15:25:08
3
1.000 kr (Budbetjänt)
23/9 15:26:24
4
1.100 kr
24/9 19:34:27
5
1.500 kr
24/9 19:38:21
3
1.300 kr
24/9 19:38:21
5
1.400 kr (Budbetjänt)
24/9 19:38:41
3
1.500 kr
24/9 19:38:41
5
1.500 kr (Budbetjänt)
24/9 19:38:57
3
1.600 kr
24/9 19:42:26
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: batteriklocka harry kampf olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Harry Kampf
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1206 6163
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Oljemålning, 1978, "Biljettkiosken, Djurgården". Olja på pannå, med batteriklocka, 56x47
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 21:29:35 | 1 | 600 kr |
| 20/9 19:09:56 | 2 | 700 kr |
| 20/9 22:58:12 | 3 | 1.000 kr |
| 23/9 15:25:08 | 4 | 900 kr |
| 23/9 15:25:08 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 23/9 15:26:24 | 4 | 1.100 kr |
| 24/9 19:34:27 | 5 | 1.500 kr |
| 24/9 19:38:21 | 3 | 1.300 kr |
| 24/9 19:38:21 | 5 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 24/9 19:38:41 | 3 | 1.500 kr |
| 24/9 19:38:41 | 5 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 24/9 19:38:57 | 3 | 1.600 kr |
| 24/9 19:42:26 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: batteriklocka harry kampf olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



