ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 12022600
*
nr 1202 2600
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Louis Noirot (1820-1902), France. Ko i landskap, signed, graphite drawing, papper, sheet: 33x45 cm, löst blad,
DRAWING, Ko i landskap, signerad, blyerts, papper, bladets mått: 33x45 cm, löst blad
Louis Noirot, French painter, born 1820, dead 1902.
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday September 10 2018
at 19:00:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/9 18:14:00
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts europa frankrike fransk franska franskt ko i landskap louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:20
*
Louis Noirot
Louis Noirot, French painter, born 1820, dead 1902.
nr 1202 2600
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Louis Noirot (1820-1902), France. Ko i landskap, signed, graphite drawing, papper, sheet: 33x45 cm, löst blad,
DRAWING, Ko i landskap, signerad, blyerts, papper, bladets mått: 33x45 cm, löst blad
Louis Noirot, French painter, born 1820, dead 1902.
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday September 10 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/9 18:14:00 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts europa frankrike fransk franska franskt ko i landskap louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:20



