ART / Etchings etc / Etching 17025173
nr 1702 5173
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Allan Österlind (1855-1938), Sverige. Signerad, numbered 25/25, kvinnor i hatt. Bildmått: 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 66x50 cm, yttermått inklusive ram: ,
ETCHING, Signerad, numrerad 25/25, kvinnor i hatt. Bildmått: 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 66x50 cm, yttermått inklusive ram:
Allan Österlind, Swedish painter and sculptor, born 1855 in Stockholm, dead 1938.
SEK 250
Monday May 19 2025
at 18:52:34
17/5 10:46:20
200 kr
19/5 10:33:38
Allan Österlind
Read more about Allan Österlind