KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385362
*
nr 1538 5362
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Fullriggare. Signerad, daterad - 41. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2023
kl 20:41:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 15:15:07
1
200 kr
30/4 11:18:13
2
250 kr
30/4 13:45:58
3
300 kr
1/5 09:25:38
2
400 kr
1/5 15:10:13
4
400 kr
1/5 15:10:13
2
400 kr (Budbetjänt)
1/5 15:10:48
4
450 kr
1/5 15:11:42
2
500 kr
1/5 15:36:14
4
800 kr
1/5 15:37:23
2
700 kr
1/5 15:37:23
4
800 kr (Budbetjänt)
1/5 16:14:06
2
900 kr
1/5 17:24:44
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin fullriggare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Dan Martin
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1538 5362
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Fullriggare. Signerad, daterad - 41. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/4 15:15:07 | 1 | 200 kr |
| 30/4 11:18:13 | 2 | 250 kr |
| 30/4 13:45:58 | 3 | 300 kr |
| 1/5 09:25:38 | 2 | 400 kr |
| 1/5 15:10:13 | 4 | 400 kr |
| 1/5 15:10:13 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 1/5 15:10:48 | 4 | 450 kr |
| 1/5 15:11:42 | 2 | 500 kr |
| 1/5 15:36:14 | 4 | 800 kr |
| 1/5 15:37:23 | 2 | 700 kr |
| 1/5 15:37:23 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 1/5 16:14:06 | 2 | 900 kr |
| 1/5 17:24:44 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin fullriggare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



