ART / Sculptures and works of art / Sculpture 8772318
*
nr 877 2318
SCULPTURE
ceramics, signerad DG, height: 33,
keramik, signerad DG, höjd: 33
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday February 24 2014
at 20:20:59
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/2 19:04:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:48
-
8017 SCULPTURE
Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:19
-
8088 SCULPTURE
fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:56
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36
-
7046 SCULPTURE
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36
-
7053 SCULPTURE
patinerad metall, signed. Height: 14 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:10
*
SCULPTURE
nr 877 2318
SCULPTURE
ceramics, signerad DG, height: 33,
keramik, signerad DG, höjd: 33
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday February 24 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 24/2 19:04:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:48 -
8017 SCULPTURE
Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:19 -
8088 SCULPTURE
fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:56
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36 -
7046 SCULPTURE
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36 -
7053 SCULPTURE
patinerad metall, signed. Height: 14 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:10



