KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 11554342

nr 1155 4342

Olle Ängkvist

(1922-2006), Sverige

Blyerts, Erotiskt motiv, Monogramsignerad OÄ, 3/8 -73, motivet: 57x78 ca

Olle Ängkvist, född 1922, död 2006, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 15 januari 2018
kl 20:11:02

15/1 20:06:02 1      Vinnande bud

Olle Ängkvist

Läs mer om Olle Ängkvist