KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16034181
*
nr 1603 4181
Gunnar Johansson
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, oramad. Olja på duk, 50x50
Gunnar Johansson, svensk målare född 1916, död 1996.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2024
kl 19:26:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 16:35:40
1
500 kr
4/3 13:25:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Johansson
Gunnar Johansson, svensk målare född 1916, död 1996.
Läs mer om Gunnar Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johansson komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Gunnar Johansson
Gunnar Johansson, svensk målare född 1916, död 1996.
Läs mer om Gunnar Johansson
nr 1603 4181
Gunnar Johansson
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, oramad. Olja på duk, 50x50
Gunnar Johansson, svensk målare född 1916, död 1996.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/3 16:35:40 | 1 | 500 kr |
| 4/3 13:25:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Johansson
Gunnar Johansson, svensk mÃ¥lare född 1916, död 1996.Läs mer om Gunnar Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johansson komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



