SILVER & METAL / Silver / Tablespoons 9166470
nr 916 6470
TABLESPOONS
6 parts, silver, Gustaf Möllenborg, gilt, 1856, length: 19 cm,
6 st, silver, Gustaf Möllenborg, förgyllda, 1856, längd: 19 cm
1000
SEK 700
Monday October 6 2014
at 18:50:41
3/10 14:01:38
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver