Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 13442245



*

nr 1344 2245


Axel Tallberg

(I860-1928), Sverige


Axel Tallberg (I860-1928), Sweden. Öldrickaren. Signed, 37x27,


ETCHING, Öldrickaren, Signerad, 37x27 cm


Axel Tallberg, Swedish painter, graphic artist, born I860, dead 1928.

Estimate:

400

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday August 31 2020
at 19:28:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/8 14:40:54 1      100 kr
30/8 20:27:17 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Axel Tallberg

Axel Tallberg, Swedish painter, graphic artist, born I860, dead 1928.

Read more about Axel Tallberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr