LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Ljusstakar 3386038
*
nr 338 6038
Ljusstakar
Lenght: ()
1 par, nysilver, H13
Estimate:
300
Sold:
SEK 550
Auction date:
Monday November 29 2004
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/11 13:34:52
1
450 kr
26/11 21:38:25
2
350 kr
28/11 10:13:35
3
450 kr
28/11 10:14:17
3
hidden*
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6587 EGG CUPS
one pair, silver, sterling, (k9)CG Hallberg, Gust...//
Present: SEK 700
Auction ends
in two days
12 jan at 20:40
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:49
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in two days
12 jan at 20:02
-
6714 Elljusstake
Elflugan. Length: 32 cm. Height: 39, 5 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
in two days
12 jan at 18:07
-
6311 FLOOR CANDLEST..
2 pcs, brass. Height: 78-98cm,
Present: SEK 600
Auction ends
in two days
12 jan at 19:00
-
6386 WALL SCONCES
one pair. Height: 41, 5 cm,
Present: SEK 600
Auction ends
in two days
12 jan at 20:40
*
Ljusstakar
nr 338 6038
Ljusstakar
Lenght: ()
1 par, nysilver, H13
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 550 |
| Auction date: |
Monday November 29 2004 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 24/11 13:34:52 | 1 | 450 kr |
| 26/11 21:38:25 | 2 | 350 kr |
| 28/11 10:13:35 | 3 | 450 kr |
| 28/11 10:14:17 | 3 | hidden* |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6587 EGG CUPS
one pair, silver, sterling, (k9)CG Hallberg, Gust...//
Present: SEK 700
Auction ends
in two days
12 jan at 20:40 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:49 -
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in two days
12 jan at 20:02
-
6714 Elljusstake
Elflugan. Length: 32 cm. Height: 39, 5 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
in two days
12 jan at 18:07 -
6311 FLOOR CANDLEST..
2 pcs, brass. Height: 78-98cm,
Present: SEK 600
Auction ends
in two days
12 jan at 19:00 -
6386 WALL SCONCES
one pair. Height: 41, 5 cm,
Present: SEK 600
Auction ends
in two days
12 jan at 20:40



