KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17294098
nr 1729 4098
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 53, "Båtar på försommaren". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 26x32 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 19:44:08
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg