KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17294098

nr 1729 4098

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 53, "Båtar på försommaren". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 26x32 cm

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 6 oktober 2025
kl 19:44:08

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg