GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase and cover 14555062
nr 1455 5062
VASE AND COVER
lejonmaskaroner, nickel silver. Height: 35 cm, wear.
lejonmaskaroner, nysilver. Höjd: 35 cm
Condition: slitage
Withdrawn
Monday Mars 21 2022
at 18:21:30
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.