Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12353221



*

nr 1235 3221


Ulla Nordenfelt

(f. 1926), Sverige


Ulla Nordenfelt (b. 1926), Sweden. Lök, signed, subject: 23x32 cm,


WATERCOLOUR, Lök, Signerad, Motivet: 23x32 cm


Ulla Nordenfelt, Swedish painter, born 1926.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday February 18 2019
at 19:29:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/2 10:36:41 1      100 kr
17/2 14:00:14 2      250 kr
18/2 18:24:05 3      200 kr
18/2 18:24:05 2      250 kr (Robot)
18/2 18:25:46 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Ulla Nordenfelt

Ulla Nordenfelt, Swedish painter, born 1926.

Read more about Ulla Nordenfelt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lök svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla nordenfelt vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr